Aktuální počasí a předpověď počasí pro Kypr - Limassol

Limassol 1.1. v 1:00 - Aktuální počasí pro Paphos Airport, Cyprus

Předpověď počasí na 14 dní

Limassol - teplota moře

Teplota moře: 20 °C

Aktuální teplota moře na Kypru (Limassol)

Je údaj o teplotě moře spolehlivý?

Limassol - historie počasí

Chcete vědět, jaké počasí bylo okolo letoviska Limassol v termínu, kdy plánujete dovolenou, v letech minulých? Vyberte si datum a počasí se Vám ukáže níže.

Limassol - klimatické podmínky

Limassol - počasí

Při výběru dovolené v Limassolu na počasí závisí celkem hodně. Limassol totiž nabízí nejen slunění na pláži a koupání v moři, ale také historickou část města, živé a oblíbené trhy či různé festivaly. Samozřejmostí jsou i různá muzea a galerie. A právě proto jsme psali o počasí – Počasí v Limassolu je typicky středozemní, léto je teplé a suché, zimy jsou krátké a mírné. Vnitrozemí Kypru je velmi horké, teploty dosahují v hlavní sezoně až ke 40 stupňů. Počasí v Limassolu je ale hodně ovlivněno mořskými větry, které pobřeží příjemně ochlazují a osvěžují, takže teploty zde dosahují jen zhruba 30 – 33 stupňů. Ale i když je jen okolo třiceti, není procházka historickým centrem nebo mezi archeologickými vykopávkami nic příjemného.

Pokud si chcete užít lenošení na pláži, slunce a teplého moře (teplota moře v Limassolu dosahuje konce sezony až 27 stupňů), je sezona pro návštěvu Kypru ideální. Pokud však chcete poznávat a cestovat, je pro návštěvy Limassolu (i celého Kypru) lepší jaro či podzim. Je zde teplo, téměř neprší, slunce je dostatek, ale počasí není tak rozpálené a horké jako přes léto. Další informace o letovisku Limassol jsou na strínce Limassol detailně.

 

Teplota moře v letovisku Limassol

Teplota moře v Limassolu se pohybuje od jara do podzimu mezi 22 až 27 stupňů. Nejteplejší bývá moře je v září a říjnu. Pokud jste však jen trochu otužilí a počasí Vám bude přát, není nemožné ani koupáná třeba na vánoce nebo na Silvestra.

Limassol - Měsíční průměry počasí

Průměrná teplota Deštivých dní Teplota moře
Leden 13 8 16
Únor 13 6 17
Březen 14 6 17
Duben 17 4 19
Květen 21 2 21
Červen 24 0 24
Červenec 27 0 24
Srpen 27 0 26
Září 25 0 27
Říjen 22 3 25
Listopad 17 5 22
Prosinec 14 8 19